ZSE Ekorodinka – nájdi najväčšieho žrúta energie

Dnes sa pozrieme na aplikáciu ZSE Ekorodinka. Zaoberá sa neformálnym vzdelávaním v oblasti ekológie. Presnejšie sa venuje  spotrebe elektrickej energie v domácnostiach. Zábavnou formou poukazuje na  to, koľko ktorý spotrebič míňa elektrickej energie keď je zapnutý.

ZSE Ekorodinka app

 Poďme sa teda bližšie pozrieť na túto hravú aplikáciu. Zmyslom hry je vypínať jednotlivé elektrospotrebiče, keď ich členovia rodinky spontánne zapnú. Spotreba energie spotrebičmi sa zníži o to viac, ak budú vaše reakcie rýchle. Hra prehľadne ukazuje spotrebu každého spotrebiča a zároveň ukazuje údaj o ich priemernej spotrebe. Vidíme dokonca aj to, koľko stihol daný spotrebič spotrebovať energie, kým sme ho vypli. Na konci levelu nás potom čakajú rôzne rady a tipy ako ušetriť elektrinu.

Moje zhrnutie

Myslím si, že aplikácia ma skvelý nápad a myšlienku. Po technickej stránke sa mi páči samotná grafika, jednoduchosť a prehľadnosť hry. Čo mi trocha prekáža je hudba, ktorá je v aplikácii použitá, ale koniec koncov tá sa dá vypnúť, takže je to v poriadku.

Prajem Vám teda príjemnú zábavu pri tejto aplikácii a čo najviac poučných momentov, aby ste zbytočne neplytvali energiami a tým zároveň aj peniazmi.

Aplikácia je dostupná pre Android, iOS, prípadne Blackberry ak máte Snap.

The app was not found in the store. :-(

app-appstore-sk.1448287516

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *