Zadaj SPZ a zisti napr. platnosť poistky

 

Dnes tu mám aplikáciu, pri ktorej každý motorista zbystrí pozornosť.   Aplikácia SPZ SK je skvelá aplikácia, cez ktorú si ptostredníctvom ŠPZ môžete skontrolovať všetky dôležité veci okolo vášho auta – napr. poistky, či nie je kradnuté a pod. . Samozrejme si treba uvedomiť, že ide len o informatívne údaje.

Skúšal som to na našom aute a údaje vyhodilo presné – od poisťovne, ktorú máme, až po číslo poistnej zmluvy a základné informácie o aute ako je názov či model a farba.   Možno si niektorí z Vás kladú otázku načo je táto aplikácia dobrá.

Ja si myslím, že ju človek vie využiť napríklad keď kupuje jazdené auto. V tomto prípade si dokáže rýchlo preklepnúť ako na tom dané auto je. Ďalšou vhodná príležitosť sa naskytne pri havárii – rýchlo si preveríte, či je dané auto poistené (tejto situácii sa však snažte vyhnúť).

Spz sk Overovanie

Ako aplikácia funguje

Stačí zadať ŠPZ auta, ktorá Vás zaujíma a opísať náhodne vygenerovaný overovací kód. Potom Vám aplikácia vyhodí údaje, ktoré som spomenul vyššie. Ešte pre istotu musím povedať, že aby aplikácia bežala potrebuje mobilný internet/wiffi.

Záver

Trocha zbytočné mi príde musieť zadávať overovací kód (v ČR verzii to nie je potrebné). Inak nemám aplikácii čo vytknúť. Logika ovládania a aj logika podania informácii je v poriadku. Taktiež sa mi páči dizajn aplikácie – niekedy je menej viac.

+

Dizajn

Logika ovládania

Zadávanie overovacieho kódu

Len Android variant

Autor: Jakub Weiser

Ak chceš mať prehľad o aplikáciach, sleduj náš FB funpage.

SPZ SR
SPZ SR
Developer: Radim Vaculík
Price: Free

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *