3 základné tipy, ako predĺžiť životnosť svojho iPhone

 

Je dôležité vedieť ako sa starať o svoj iPhone. Predsa len, tento drahý minipočítač máte zo sebou takmer všade. Je veľmi ľahké svoj telefón znehodnotiť, avšak ak budete dodržiavať tieto nasledujúce tipy, vaša batéria, batéria a vydržia oveľa dlhšie. V opačnom prípade budete musieť dať svoj iPhone opraviť v nejakom servis mobilov.

 

Nenechajte svoj iPhone namočiť

Pokiaľ nevlastníte najnovší iPhone 7, ktorý je vodotesný, držte ho čo najďalej od vody. Apple umiestnilo do svojho zariadenia senzor, ktorý umožňuje zistiť či iP spadol do vody, takže sa ľahko zistí, čo sa v skutočnosti stalo. Taktiež sa neodporúča mať svoj smartfón na príliš vlhkých miestach ako sú kúpeľne alebo sprchy. Takéto poškodenie vaša záruka totiž nepokrýva.

 

Nezruinujte svoju batériu

Apple za tie roky urobilo veľký pokrok k tomu, aby ich zariadenie malo lítium batérie. Existuje veľa nedorozumení ohľadom batérie. Najznámejšími sú, že by sa batéria mala vybiť úplne a naopak – nenabiť na 100 %. V skutočnosti však ani jedno z tohto batériu neovplyvňuje. Apple využíva v iPhone power manažment, ktorý ochraňuje lítium batériu.

 

To, čo v skutočnosti ovplyvňuje batériu je celkový počet nabití. Čím častejšie teda svoju batériu nabíjate, tým bližšie ste k bodu, kedy bude potrebovať náhradu. Tu je zopár tipov, s ktorými predĺžite životnosť svojej batérie:

 

  1. Používajte Wi-Fi namiesto mobilných dát, ktoré využíva menej batérie.
  2. Zapnite auto-jasnosť. Choďte do Nastavenia => Displej a Jas => zapnúť Automatický jas.
  3. Vypnite si okamžité nastavenia pre aplikácie, ktoré nepotrebujete sledovať neustále.

 

Nepoškriabte svoju obrazovku

Nikto nechce mať poškrabanú obrazovku. Hoci je posilnené gorila sklo silnejšie ako to, ktoré sa používalo v predchádzajúcich modeloch, stále hrozí poškrabanie. Buďte predovšetkým opatrný, aby ste svoj iPhone nemali v jednom vrecku s kľúčmi.

 

Taktiež si dávajte pozor, aby vám nespadol. iPhone nie je ani zďaleka taký silný, ako si mnohí z nás myslia. Radšej si kúpte puzdro na telo i obrazovku, inak sa zbytočne budete musieť buchnúť po vačku. Cena za výmenu iPhone 6 displeja sa pohybuje v rozmedzí 60 – 100 eur.

 

Ak sa ti tento článok páčil, a dal ti nové info, zdieľaj lajkuj na Facebooku a podeľ sa o tieto informácie so svojimi kamarátmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *