Cestovné poriadky CP

 

Dnes a aj v najbližšej dobe by som sa s Vami chcel podeliť o aplikácie, s ktorými teraz prichádzam najviac do styku a pomocou ktorých riešim problémy s cestovaním. Moje problémy sa väčšinou týkajú toho kedy a odkiaľ mi ide nejaký autobus, vlak či MHD v rôznych mestách.
Dnes sa preto pozriem na aplikáciu CP od Chaps. Musím povedať, že CP je skvelá a premakaná aplikácia, v ktorej si môžete pozrieť tak vlaky, autobusy aj MHD. Aplikácia má aj také vychytávky ako napr. možnosť kúpiť SMS lístka v niektorých mestách na MHD (BA,KE,BB,PO,TT,ZA).

Cestovny poriadok CP
V Hlavnom menu nájdete možnosti ako Spojenia ,Odchody, SMS lístok, Nastavenia, Šepkár a O aplikácii.
Poďme sa teda stručne pozrieť na to, ako aplikácia funguje. Hneď po spustení sa Vám zobrazí úvodná stránka, kde si môžete vybrať druh dopravného prostriedku alebo mesto, v ktorom chcete využiť MHD. Potom stačí len zadať čas, odkiaľ a kam idete, prípadne ak chcete zúžiť vyber, tak si môžete zadať prestupné miesto. Potom Vám to vyhodí všetky údaje, na ktoré sme zvyknutí: miesto, čas odchodu a informácie o danej linke. Ak vám to pripomína údaje, ktoré dostanete ak si spoj vyhľadávate na webe www.cp.atlas.sk alebo www.idos.cz, tak tušíte správne.
Ďalšie možnosti a prostredie aplikácie, ktoré obsahuje, Vám ukážem na fotkách, lebo podľa mňa je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.
Záver
Čo mi na aplikácii trocha prekáža je to, že na to aby fungovalo, musíte mať zapnutý mobilný internet alebo wiffi. Aplikácia by mala ešte lepšie využitie keby fungovalo vyhľadávanie aj v offline móde a tiež by bolo super, keby v aplikácii nebolo len MHD zo slovenských miest ale aj českých.
+
Dizajn
Logika používania
SMS lístok

Absencia offline vyhľadávania

 

Cestovné poriadky CP
Cestovné poriadky CP
Developer: Mafra Slovakia
Price: Free+

2 thoughts on “Cestovné poriadky CP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *