Atlas húb – bez obáv na huby

 

Dnes som si vybral na vyskúšanie aplikáciu Atlas húb od iCartelu. Neviem ako vy, ale rozpoznávanie húb nepovažujem za svoju silnú stránku a keďže sa nám blížia Vianoce, som nútený hľadať a zbierať huby do kapustnice.

Hneď na úvod by som rád povedal, že aj keď mám túto aplikáciu v telefóne, huby, ktorými si nie som istý, radšej nechám tak. Každopádne je však táto aplikácia veľmi nápomocná pri spoznávaní nových húb.

Poďme sa ale podrobnejšie pozrieť na aplikáciu 

V momente ako som si ju stiahol a otvoril, privítala ma príjemná grafika a prehľadná hlavná strana. Obsahuje 6 kategórií: Top 10 jedlých húb, Top 10 jedovatých húb, Zdravé a liečivé huby, Atlas húb, Exotické huby, Prvá pomoc a Informácie o aplikácii.

Atlas hub

Vyzdvihol by som najmä veľmi dobre spracované informácie, pretože sú prehľadné, stručné a nájdem v nich presne to, čo potrebujem. Informácie sa líšia v zásade podľa kategórie. Pri jednotlivých hubách nájdete obrázok, charakteristiku, podrobný popis o danej hube ako je veľkosť klobúka, nohy a jej výskyt . Samozrejmosťou je tiež údaj o tom, či je huba jedlá, nejedlá,  jedovatá alebo liečivá.

V prvej pomoci nájdete základné pokyny čo robiť pri otrave hubami. Informácie obsahujú všetko podstatné o aplikácii a tiež vysvetlivky jednotlivých znakov.

Takže ak to mám zhrnúť, musím povedať, že táto aplikácia vo mne zanechala príjemné pocity a to najmä z dôvodu jej prehľadnosti a výstižnosti. Aplikácia je pre Android, iOS prípadne Blackberry ak máte Snap, ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že aplikácia beží úplne v pohode.

The app was not found in the store. :-(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *